Sevgili Öğrenciler;
 
Alaplı'ya hepiniz hoşgeldiniz. Deniz ve ormanın kucaklaştığı bu şirin ilçeden 2 yıl sonunda mezun olup mutlu ayrılmak sizlerin elinizde. Alaplı Öğretmen Öğrenci Evleri; 9 yıldır Alaplı MYO öğrencilerinin barınma gereksinimini karşılamaktadır. Aradığınız en güvenilir ve en samimi ortamı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.  
 
Alaplı Öğretmen Öğrenci Evleri; ömür boyu anılarınızda kalacak, güzel dostluklar edineceğiniz, Üniversite yaşamınızı unutulmaz kılacak saygı ve sevgi dolu 2. yuvanız olacaktır.  
 
Her daire sizlerin gereksinimleri göz önüne alınarak döşenmiştir. TV.Ranza/baza, yatak, kilitli gardolapların yer aldığı daire içi donanım ile; Buzdolabı ve ocagın yer aldığı Mutfak sizin kullanımınıza özeldir. Deniz manzaralı Oturma/dinlenme  salonunda arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca; sınav dönemlerinde rahat ders çalışma imkanı bulabilirsiniz.  
 
Alaplı Öğretmen Öğrenci Evleri; Alaplı MYO' ya 1 dakika yürüme mesafesindedir.  
 
Vaktin çok değerli olduğu günümüzde; yaşamını kolaylaştırmak isteyen öğrencilerimizin doğru tercih yapacağını umut ediyor, şimdiden hepinize bu güzel ilçede huzur içinde Üniversite yaşamı diliyorum..
30 yıllık Eğitimci tecrübesi ile siz öğrencilere güvenli bir ortam sunup, rehber olabilmek için yola çıktım. Sizlerle birlikte olmak bana mutluluk verirken, sizlerede yaşama dair tecrübeler edindirecektir.

Emekli Öğretmen Yurdagül Özelçi